Biografie

OPLEIDINGEN

2007
Skowhegan School of Painting and Sculpture Maine US

2007 – 2009
DasArts De Amsterdamse School / Advanced Research
in Theatre and Dance Studies Amsterdam NL
Afstudeerdatum/richting: 31 August 2009 Performance

1998
Stage Jan Fabre Antwerpen BE

1993 – 1997
HBO Kunstacademie Constantijn Huygens Kampen NL
Afstudeerdatum/richting : 5 juli 1997 Beeldhouwen
(1e graat Filosofie en Kunstgeschiedenis)

WERKPERIODEN /RESIDENCIES

2018
T.A.I.R. & Atelier aan de Middendijk Usquert NL

2017
Schrijvers in Sluis NL

2016
Art Omi Ghent NY US

2015
‘Land Art Biennale’ Kjerringøy NO
Sculpture Space Utica NY US

2014
‘Nature Art’ Yatoo Wongol KR
‘Biotope’ Darmstadt DE
Kunstnarhuset Messen Ålvik NO

2013
‘Environmental Art Biennale’ I-Park East Haddam Connecticut US

2011
I-Park East Haddam Connecticut US

2010
Europees Keramisch Werk Centrum (EKWC) Den Bosch NL

2005
Europees Keramisch Werk Centrum (EKWC) Den Bosch NL

2002
‘Einschreibungen’ Kunstlerinnenhof Die Höge Bassum DE

2001
Kunsthuis SYB Beetsterzwaag NL

PERFORMANCE ART (2005-Present)

2019
‘Grid’ The Bigger Picture Show NDSM Amsterdam NL

2017
‘Obnova!’Performance Festival Varazin HR
‘Kunsten op Straat’ 25 jaar Jubileum Diepenheim NL
‘Fete de la Nature’ Amstelpark Amsterdam NL

2016
‘Artificial Nature’ Pop inn Park Amsterdam NL

2015
‘Wandeling in Landgoed Singraven’ Denekamp NL
‘Buiten Gewoon’ Theaterfestival Doetinchem NL
‘De Tuin der Lusten’ Landgoed Het Haveke Eefde NL
‘Kunsten op Straat’ Landgoed Singraven Denekamp NL
‘Ambacht in Beeld’ De Hallen Amsterdam NL

2014
‘De Tuin der Lusten’ Landgoed Wilgenborch Vorden NL

2013
‘Skowhegan Performs’ Socrates Sculpture Park Queens NY US
Museum Jan Cunen Oss NL
‘Een Zwoele Zomer’ Kröller-Müller Museum Otterloo NL
‘Les Envies Rhônements’ Le Citron Jaune Camargue Marseille FR
‘Landal’ Oerol De Expeditie Landerum Terschelling NL
Het Domijn Weesp NL

2012
‘Duizel’ Vroesenpark Rotterdam NL
‘Poëzie’ De Expeditie Oerol Terschelling NL
‘Slokdarm Festival’ Veghel NL

2011
‘Caracatastrofe’ Centrale Fies Drodesera Dro IT
‘Exodos Festival’ of Contemporary Performing Arts Ljubljana SI
‘Slow Down Festival’ Amstelpark Amsterdam NL

2010
‘Kennemerduin’ Kruisberg Heemskerk NL
‘Aphrodite’ Glasgow GB

2008
‘Diana + Actaeon’ Museum Kunstpalast Düsseldorf DE
KunstRAI 2x2Projects Amsterdam NL
Scope NYC 2x2Projects NYC US
‘Vers Fruit’ Brakke Grond DasArts Amsterdam NL

2007
‘S5 Helden Anti-Helden’ De Veenfabriek Leiden NL

2006
‘Credo’ 25 years Artez Kampen De Zonnehof Amersfoort NL

2005
‘Slow Life’ Museum Kunstpalast Düsseldorf DE

SOLOTENTOONSTELLINGEN

2017
‘Nabeeld’ Hilvaria Stdio’s Hilvarenbeek NL

2010
‘Performance in Beeld’ De Cacaofabriek Helmond NL
‘Octavio and I’ 2x2Projects Amsterdam NL

2007
‘Ambiguous Artefacts’ Carl Berg Projects Amsterdam NL

2005
‘Als een Diesel’ HPVK De Chiellerie Amsterdam NL

2004
‘WEEK’ Museum Het Valkhof Nijmegen NL

2002
Kunstvereniging Diepenheim NL

2001
De Branderij Antwerpen BE
‘Slaap’ Kunsthuis SYB Beetsterzwaag NL

1997
‘New Dutch Sculptors 11’ Glazen Huis Amstelpark Amsterdam NL

SELECTIE GROEPSTENTOONSTELLINGEN (2005- PRESENT)

2019
‘Firma Turner’ 20 jaar Jubileum De Cacaofabriek Helmond NL
2018
‘Beesten in Baarle’ Kunst in Baarle NL
‘Familie’ Galerie 158 Schiedam NL

2017
‘The Beauty of the Beast’ Kasteel d’Ursel Hingene NL
‘Het Vlot. Kunst is (niet) eenzaam’ Mu.Zee Oostende BE

2016
‘Setting The Scene’ Factor 44 Antwerpen BE

2015
‘Veldwerk’ Drawing Center Diepenheim NL

2014
‘Zomerzucht en andere verhalen’ TAC Eindhoven NL

2013
‘Sieraad monument’ Diepenheim NL

2012
‘Superbodies’ Hasselt BE

2011
‘Bio-kunst 2’ Museum Waterland Purmerend NL
‘Uit de klei getrokken’ Art Kitchen Amsterdam NL

2010
‘mEAting 2’ Perron 58 Tilburg NL
‘The Cabinet of Curiosities’ Discovery Festival NEMO Amsterdam NL
‘Maliebeeld’ Den Haag NL
‘Art Amsterdam’ Artkitchen Amsterdam NL
Verbeke Foundation Kemzeke BE
‘Aphrodite’ Glasgow GB

2009
‘Indian Caps’ Antwerp BE
‘mEATing 1’ Peron 58 Tilburg NL

2008
‘Blood Sweat and Spheres’ Grand Palais Bern CH
‘Impossible to Capture’ Gallery Defrost Paris FR

2007
‘Scope Miami’ 2x2Projects US
‘In de Hal’ loods 6 Amsterdam NL
‘Museumnight’ Museum Bélvedére Heerenveen NL
‘Weg van de Kunst’ Stedelijk Museum Kampen NL
’25 Faces’ Galerie Unlimited Amsterdam NL
‘Uitzicht’ Artwalk Amsterdam NL

2006
‘White Spirit’ Foundation Bernardaud Limoges FR
‘Credo’ 25 years Artez Kampen De Zonnehof Amersfoort NL
‘Re-imagining the Collection’ Limerick IE
‘Without Which Nothing’ Sarasota Florida USA
‘Labyrinth’ Balengebouw Enschede NL

2005
‘Jeune Creation’ Paris FR
‘Without which nothing’ Threewalls Chicago USA
Magazine ADDICT Brussels BE
‘Kooperationen’ Kunstfrülung 2005 Bremen DE

DOCENT/ WORKSHOPS

2017
Workshop ‘Trenzen’ Sierraden afdeling Rietveld Academie Amsterdam NL
Gecommitteerde Sierraden afdeling Rietveld Academie Amsterdam NL
Gecommitteerde Docentenopleiding Beeldende Vorming ArtEZ Arnhem NL

2016
Workshop ‘Performance’ 2e & 3e jaars AKI Academie ArtEZ Enschede NL

2014
Workshop ‘Bijen maken’ Ambacht in Beeld Festival Amsterdam NL
Workshop ‘Performance’ 3e jaars Beeldhouwen St. Joost Breda NL

2011
Workshop ‘Performance’3e jaars Beeldhouwen St. Joost Breda NL
Workshop ‘Performance’ Museum Jan Cunen Oss NL

2010
Workshop ‘Performance’ Docentenopleiding Beeldende Vorming Amsterdam NL
Workshop ‘Mooi’ Studium Generale ArtEZ Zwolle NL
Workshop ‘Performance’ St. Joost 3e jaars Beeldhouwen Breda NL
Workshop ‘Jan Fabre’ ArtEZ Zwolle NL
‘Leermeester – Leerlingproject’ Kunstpodium T Tilburg NL
Zomerschool Docentenopleiding Beeldende Vorming Amsterdam NL

2009
Gastdocent Docentenopleiding voor Beeldende Vorming Amsterdam NL
Gecommitteerde Docentenopleiding Beeldende Vorming ArtEZ Arnhem NL
Gastdocent Glasafdeling Rietveld Amsterdam NL

2008
Workshop ‘Performance’ Docentenopleiding Beeldende Vorming Arnhem NL
Gecommitteerde Docentenopleiding Beeldende Vorming Amsterdam NL
Workshop ‘Performance’ EEA Rietveld Academie Beelitz DE

2007
Workshop voor gehandicapten Wijk aan Zee NL
Workshop ‘Om Zeep’ ArtEZ Zwolle NL

2006
Workshop ‘Het beeld ben je zelf’ AKI Academie ArtEZ Enschede NL (2x)

2005
Workshop ‘Één minuten Opera’ ArtEZ Zwolle NL

2004
Gecommitteerde Eindexamens Beeldhouwen AKI AcademieArtEZ Enschede NL

2003
Workshop ‘Ziel’ ArtEZ Kampen NL
Stagaire Utrecht NL

2003 & 2005
Gastdocent Beeldhouwen 2e t/m 4e jaar(3 maanden) ArtEZ Enschede NL

LEZINGEN

2018
4e jaars Autonoom Willem de Kooning Rotterdam NL

2017

Zimmerhof Symposium Bad Rappenau DE

2015
Pratt at Munson Williams Proctor Arts Institute Utica NY US
Mohawk Valley Community College Utica NY US

2014
Interview Open Dag DasArts Amsterdam NL

2012
‘Homo Ludens’ Artez Zwolle NL

2010
‘mEATing 2’ Perron 58 Tilburg NL
‘Platteland als Podium’ Scheltema Leiden NL

2009
Rietveld Academy Amsterdam NL

2008
Docentenopleiding Dans Theater Beeldende Vorming Arnhem NL

2007
Docentenopleiding Beeldende Vorming Amsterdam NL

2007
‘Kunstenaar en fascinatie’ ArtEZ Zwolle NL

2005
‘Beestachtig mooi’ Van Gogh Museum NL

2004
‘Reünie’ Kunstacademie Kampen NL

2003
Filosofisch cafe Zwolle NL

2002
‘Favoriete buitenbeeld’ bij Guda Koster Amsterdam NL

2001
Cultureel café Beverwijk NL

2001
Culture Beat Utrecht NL

1998 t/m heden
Freelance werkzaam bij De Nationale Opera en Ballet voornamelijk als rekwisiteur, kleedster en bij het decor atelier (ook gewerkt als figurant, lichtloper, herenatelier, kap & grime en ververij) Amsterdam NL