Biografie

Opleidingen
2007              
Skowhegan School of Painting and Sculpture Maine US

2007 – 2009 
DasArts De Amsterdamse School / Advanced Research
in Theatre and Dance Studies  Amsterdam NL
Afstudeerdatum/richting: 31 August 2009 Performance

1998              
Stage Jan Fabre Antwerpen BE

1993 – 1997 
HBO Kunstacademie Constantijn Huygens Kampen NL
Afstudeerdatum/richting: 5 juli 1997 Beeldhouwen
(1e graad Filosofie en Kunstgeschiedenis)

Solo Tentoonstellingen
2017   
‘Nabeeld’ Hilvaria Studio’s Hilvarenbeek NL

2010   
‘Performance in Beeld’ De Cacaofabriek Helmond NL
‘Octavio and I’ 2x2Projects Amsterdam NL

2007   
‘Ambiguous Artefacts’ Carl Berg Projects Amsterdam NL

2005    
‘Als een Diesel’ De Chiellerie Amsterdam NL

2004   
‘WEEK’ Museum Het Valkhof Nijmegen NL

 2002  
Kunstvereniging Diepenheim NL

2001   
De Branderij Antwerpen BE
‘Slaap’ Kunsthuis SYB Beetsterzwaag NL

1997   
‘New Dutch Sculptors 11’ Glazen Huis Amsterdam NL

Selectie Groepstentoonstellingen (2010- heden)
2019    
‘Point in time’ 50 jaar EKWC Jubileum galerie Priveekollectie Heusden NL  
‘Firma Turner’ 20 jaar Jubileum De Cacaofabriek Helmond NL

2018    
‘Beesten in Baarle’ Kunst in Baarle Baarle NL
‘Familie’ Galerie 158 Schiedam N

2017    
‘The Beauty of the Beast’ Kasteel d’Ursel Hingene BE
‘Het Vlot. Kunst is (niet) eenzaam’ Mu.Zee Oostende BE

2016    
‘Setting the Scene’ Factor 44 Antwerpen BE
‘Wortels in de Beverwijk’ Beverwijk NL

2015    
‘Veldwerk’ Drawing Center Diepenheim NL

2014    
‘Zomerzucht en andere verhalen’ TAC Eindhoven NL

2013    
‘Sieraad monument’ Diepenheim NL

2012    
‘Superbodies’ Modemuseum Hasselt BE

2011    
‘Bio-kunst’ Museum Waterland Purmerend NL
‘Uit de klei getrokken’ Art Kitchen Amsterdam NL

2010    
‘mEAting 2’ Perron 58 Tilburg NL
‘The Cabinet of Curiosities’ Discovery Festival NEMO Amsterdam NL
‘Maliebeeld’ Den Haag NL
Art Amsterdam Artkitchen Amsterdam NL
Verbeke Foundation Kemzeke BE
‘Aphrodite’ Glasgow GB

Selectie Performance Art (2010- Heden)
2019    
‘Grid. The bigger picture show’ NDSM (Robert Smit) Amsterdam NL

2017    
‘Kunsten op Straat’ 25-jarig jubileum Diepenheim NL                                                         
‘Obnova!’ Performance Festival Varazin HR                                                                        
‘Fete de la Nature’ Amstelpark Amsterdam NL

 2016
‘Artificial Nature’ Pop inn Park Amsterdam NL

 2015
‘Buiten Gewoon’ Theaterfestival Doetinchem NL
‘De Tuin der Lusten’ Landgoed Het Haveke Eefde NL
‘Kunsten op Straat’ Landgoed Singraven Denekamp NL
‘Ambacht in Beeld’ De Hallen Amsterdam NL

 2014  
‘De Tuin der Lusten’ Landgoed Wilgenborch Vorden NL

 2013   
‘Skowhegan Performs’ Socrates Sculpture Park Queens NY US
Museum Jan Cune Oss NL
‘Een Zwoele Zomer’ Kröller-Müller Museum Otterloo NL
 ‘Les Envies Rhônements’ Le Citron Jaune Camargue Marseille FR
‘Landal’ De Expeditie Oerol Landerum Terschelling NL
Het Domijn Weesp NL

2012 
‘Duizel’ Vroesenpark Rotterdam NL
‘Poëzie’ De Expeditie Oerol Terschelling NL
‘Slokdarmfestival’ Veghel NL

2011                                                                                                                                             
‘Caracatastrofe’ Centrale Fies Drodesera Dro IT
‘Exodos’ Festival of Contemporary Performing Arts Ljubljana SL
‘Slow Down Festival’ Amstelpark Amsterdam NL

 2010   
‘Kennemerduin’ Kruisberg Heemskerk NL
‘Aphrodite’ Glasgow GB

Werkperioden / Residenties         
2019    
I-Park East Haddam CT US

2018    
T.A.I.R./ Atelier aan de Middenweg Usquert NL

2017    
Schrijvers in Sluis NL

2016    
Art Omi Ghent NY US

2015    
‘Land Art Biennale’ Kjerringøy NO
Sculpture Space Utica NY US

2014    
‘Nature Art’ Yatoo Wongol KR
‘Biotope’ Darmstadt DE
Kunstnarhuset Messen Ålvik NO

2013    
‘Environmental Art Biennale’ I-Park East Haddam CT US

2011    
I-Park East Haddam CT US

2010    
Europees Keramisch Werk Centrum (EKWC) Den Bosch NL

2005    
Europees Keramisch Werk Centrum (EKWC) Den Bosch NL

2002    
‘Einschreibungen’ Kunstlerinnenhof Die Höge Bassum DE

2001    
Kunsthuis SYB Beetsterzwaag NL

Selectie Docent/ Workshops (20010- heden)
2017  
Workshop ‘Trensen’ Sierraden afdeling Rietveld Academie Amsterdam NL
Gecommitteerde Sierraden afdeling Rietveld Academie Amsterdam NL
Gecommitteerde Docentenopleiding Beeldende Vorming ArtEZ Arnhem NL

2016  
Workshop ‘Performance’ 2e & 3e jaars AKI ArtEZ Enschede NL

2014  
Workshop ‘Bijen maken’ Ambacht in Beeld Festival Amsterdam NL
Workshop ‘Performance’ 3e jaars Beeldhouwen St. Joost Breda NL

2011  
Workshop ‘Performance’ 3e Beeldhouwen jaars St. Joost Breda NL
Workshop ‘Performance’ Museum Jan Cunen Oss NL

2010  
Workshop ‘Performance’ Docentenopleiding Beeldende Vorming Amsterdam NL
Workshop ‘Mooi’ Studium Generale ArtEZ Zwolle NL             
Workshop ‘Performance’ 3e jaars Beeldhouwen St. Joost Breda NL
Workshop ‘Jan Fabre’ 1e jaars ArtEZ Zwolle NL
Leermeester – Leerlingproject Kunstpodium T Tilburg NL
Zomerschool Docentenopleiding Beeldende Vorming Amsterdam NL

Selectie Lezingen (2010- heden)
2018   
4e jaars Autonoom Willem de Kooning Rotterdam NL

2017   
Zimmerhof Symposium Bad Rappenau DE

2015 
Pratt at Munson Williams Proctor Arts Institute Utica NY US
Mohawk Valley Community College Utica NY US

2014 
Interview Open Dag DasArts Amsterdam NL

2012  
‘Homo Ludens’ ArtEZ Zwolle NL

2010  
mEATing 2 Perron 58 Tilburg NL
‘Platteland als Podium’ Scheltema Leiden NL

1998 t/m Heden
Freelance werkzaam bij De Nationale Opera en Ballet voornamelijk als rekwisiteur, kleedster en in het decorcentrum (ook gewerkt als figurant, lichtloper, herenatelier, kap & grime en ververij) Amsterdam NL